Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 5.95 vs. Bioval
PostNapisane: 30 04 2013, 19:04 

Na ostatnim strzelaniu w Goszczy wpadły mi w łapki kulki o wadze 0.30 marki „5.95”, te które np. oferuje w podpisie Przemo. Pierwsze wrażenie było obiecujące, w lesie przy mocnym wietrze sprawiały wrażenie nie odbiegających bardzo jakościowo od Biovali 0.30, z których strzelam.
Zdziwienie moje było dość duże, ponieważ do tej pory nie spotkałem się z kulkami porównywalnymi z Biovalami 0.30 poza lepszymi ale trochę za lekkimi szklanymi Biovalami 0.27.
Wziąłem więc próbkę 5.95 celem przetestowania w doskonale znanych mi warunkach czyli na cegłach ściany szczytowej kamienicy w mojej okolicy na dystansie ok. 60m.
Dzisiaj też nieźle wiało, ale warunki były w miarę stałe.
Pierwsze co można stwierdzić to potrzeba większego podkręcenia hopa w porównaniu do Biovali. Jak usłyszałem jeszcze w Goszczy miała to być kwestia większej gładkości powierzchni 5.95. Żeby to potwierdzić lub zaprzeczyć sprawdziłem powierzchnię pod lupą o powiększeniu 10x, (nie mam innej możliwości). Moim zdaniem nie ma większej różnicy w gładkości porównywanych kulek, obydwie są podobnie "lekko chropowate", a nawet Biovale stwarzają dla mnie wrażenie gładszych. Następne co przyszło mi na myśl, to różnica z wadze. Jak się okazało średnia waga "Biovali" to 0.29 a „5.95” to 0.31. Może to powoduje konieczność większego podkręcenia hopa w 5.95, nie wiem. Pewnie po badaniach w warunkach laboratoryjnych okazałoby się, że to tylko jeden z kilku czynników.
Czas na wrażenia ze strzelania.
„5.95” przedzierając się przez wiejący wiatr wyraźnie myszkowały sprawiając wrażenie jakby za lekkich jednak z bardzo dobrym efektem końcowym czyli w celu, oczywiście z małym zniosem z wiatrem. „Biovale” leciały bardziej stabilnie ze stałym odchyleniem pod wpływem wiatru, czyli jak zwykle. Punkt uderzenia kulki biorąc pod uwagę odchylenie w pionie, czyli to co świadczy o równej bądź nie rotacji kulki związanej z rozłożenia masy kulki i zawartości powietrza w tej masie oraz sposobu podkręcenia kulki przez gumkę hop-up w przypadku „5.95” był bardzo zadowalający. Biovale stanowią dla mnie wzór, ponieważ odchylenie pionowe mają prawie zawsze takie samo. I w tym przypadku były lepsze, ale nie aż tyle jak w przypadku innych kulek, które przerobiłem. Ostatnio na tapecie były nowe G&G 0.30 i odnoszę wrażenie, że 5.95 „latają” lepiej, niestety nie miałem dzisiaj G&G żeby je porównać w takich samych warunkach. Reasumując, jestem zaskoczony jakością tych na dzień dzisiejszy mało znanych kulek. Przy okazji zrobię test z udziałem G&G żeby nie czuły się poszkodowane i pomówione. Jeżeli 5.95 trzymają taką samą jakość w pozostałych wagach to pogratulować, i przy dobrej cenie inne bardziej znane marki mogą czuć się zagrożone.
Do testów użyto jedynie słusznej repliki szturmowej ICS M4A1 530 fps Single Fire Only vel „Drżyjcie snajperzy”
Kilka wzdęć dla porównania powierzchni:
5.95:
Obrazek
Bioval:
Obrazek
5.95:
Obrazek
Bioval:
Obrazek
5.95:
Obrazek
Bioval:
Obrazek

Tytuł: Re: 5.95 vs. Bioval
PostNapisane: 30 04 2013, 19:25 

No dość profęszynalna recenzja. Ja zaaobserwowałem, że latają podobnie do Guarderów 0.25 (5.95 też mam 0.25) i są bardzo ładnie podkręcane przez HU.

PostNapisane: 30 04 2013, 21:34 

Znając pedantyczne podejście Zula do spraw związanych z asg wiem, że ocena którą wystawił jest wielce miarodajna. Oczywiście dotyczy ona wagomiaru 0.3g.

Odnosząc się do przytoczonego powyżej porównania kulek Guardera, zwracam uwagę, że w mojej ocenie nadają sie one tylko i wyłącznie do rozpylania rofem, a nie do strzelań nazwijmy to "dokładnych".

PostNapisane: 01 05 2013, 8:55 

Czemu uważasz Guardery za takie słąbe ? Moim zdaniem do stockowych replik są całkiem dobre.

Ostatnio edytowano 01 05 2013, 8:58 przez Gugarin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 01 05 2013, 8:57 

No wiesz, ja mam stockowe AKSU, które same w sobie jest rozpylaczem i celność ma conajmniej poniżej średniej więc mogę mówić prawie tylko o rozpylaniu, i dopóki czegoś nie zmienię w karabinie tak będzie, a kulki nawet najlepsze nie będą dawały wielkiej poprawy.

PostNapisane: 01 05 2013, 9:08 

Przemo, zulu, Preston - kto wam płaci za tą reklamę ? :D:D

PostNapisane: 01 05 2013, 9:35 

Gugarin napisał(a):
No wiesz, ja mam stockowe AKSU, które same w sobie jest rozpylaczem i celność ma conajmniej poniżej średniej więc mogę mówić prawie tylko o rozpylaniu, i dopóki czegoś nie zmienię w karabinie tak będzie, a kulki nawet najlepsze nie będą dawały wielkiej poprawy.

Kwestia tego, że twoje stockowe aksu ma 35 metrów zasięgu, około 400fps i stockową lufę, po użyciu guarderów w czymś mocniejszym widać odchylenia w jakości na każdym kroku, do tego mi zacinały się w lufie. Porównaj sobie biovale, g&g, madbulle, king armsy itd. a potem wygłaszaj swoje zdanie na temat o którym nie masz najmniejszego pojęcia.

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 01 05 2013, 10:18 

Świetna recenzja dzięki Zulu. To znaczy, że można inwestować w kulki Przema i przy okazji wesprzeć kolegę a nie sklep.

Co do Guarderów, to ich użycie zniszczyło mi lufę precyzyjną, na końcu której zostawiły trwałe ślady (kulki rozwalały się w lufie). Używacie ich na swoją odpowiedzialność.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 01 05 2013, 10:26 

misiaq napisał(a):

Ja i Zulu zostaliśmy poproszeni o przetestowanie kulasów. Na co dzień strzelamy z kulek, które kosztują wiele więcej niż 5.95 i jakoś nie popłakujemy z tego powodu. Czy w przyszłości będziemy używać produktów 5.95 nie wiem? na chwilę obecną mamy spore zapasy i nie planujemy zakupów.

Recenzja jest bezstronna. Wynik wyszedł taki, a nie inny. Każdy sam podejmuje decyzję czy coś kupić czy nie. Nikt nikogo nie namawia do zakupu tego produktu.

Proszę zauważyć, że praktycznie na każdym kroku, ktoś tu kogoś "promuje". Pisząc choćby: kup kałacha cymy, a jeszcze lepiej boya. Nie kupuj w tym sklepie, tamten jest lepszy.

O test nie prosił nas Przemo i proszę go nie mieszać w sprawę recenzji. Cenię go za dobrą robotę w miejscowym światku asg. To czy "firmuje" towar swoją osobą jest jego sprawą. W tym aspekcie może podlegać ocenie, tylko i wyłącznie, zadowolonych lub nie nabywców.

PostNapisane: 01 05 2013, 10:35 

dodzor napisał(a):
Gugarin napisał(a):

Kwestia tego, że twoje stockowe aksu ma 35 metrów zasięgu, około 400fps i stockową lufę, po użyciu guarderów w czymś mocniejszym widać odchylenia w jakości na każdym kroku, do tego mi zacinały się w lufie. Porównaj sobie biovale, g&g, madbulle, king armsy itd. a potem wygłaszaj swoje zdanie na temat o którym nie masz najmniejszego pojęcia.

Racja, pojęcia nie mam, bo nie mam (na razie) potrzeby kupowania naprawdę profesjonalnych kulek. Ja tylko stwierdzam, że w moim stocku może nie sprawują się idealnie, no ale da się spokojnie ich używać, bynajmniej kiedy kupię sobie lufę precyzyjną nie mam zamiaru ich używać. A kulki od Przema są bdb i myślę że ze względu na cenę 99 % graczy może sobie na nie pozwolić. A poza tym proszę o nie ciśnięcie po mnie że czegoś nie wiem. Kiedy nie wiem, to nie porównuję. Czy porównuję np Biovale czy G&G do kulek Przema ? Nie. Ale za to Guarderów używam, i jakiekolwiek one by nie były moge je porównać, bo je przetestowałem :) Każdy ma inne wymagania i potrzeby, moje są mniejsze, a innych mogą być większe, i to jest normalne. Więc w czym problem ?

// Post Niżej. Chińczycy wszystko podrobić mogą, ale myślę że porządne sklepy nie zabierałyby się za taki proceder. A co do stałości, to już niektóre repliki takie są, np AEPy, B. krótkie szturmówki i PMy, ale co poradzić, cecha konstrukcji. A moje porównanie się opierało na: 1. Latają 2. Idzie coś trafić /tak więc moje wymagania duże nie są :) A co do "polecania" Guarderów to chyba wszystkie bezszwowe kulki spełniają te 2 warunki, ale ja i koledzy trochę juz ich wystrzeliliśmy i żadna krzywda naszym replikom się nie stała więc to już jest plus :lol:

Ostatnio edytowano 01 05 2013, 11:17 przez Gugarin, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 01 05 2013, 11:06 

Problem polega jedynie na tym, że to co napisałeś o Guarderach nie można nazwać nawet porównaniem.

To tak jakby napisać: są dobre, bo po naciśnięciu spustu wylatują z lufy.

Prawda jest taka, że na rynku dostępne były Guardery, których jakość budziła duże podejrzenia co do ich oryginalności. Stąd obawy co do ich użytkowania w lufach precyzyjnych. Zatem ich polecanie jest już same w sobie ryzykowne.
Sam miałem zacinki w precce na 0.2 Guardera i osobiście stwierdziłem, że kulki PJ są "lepsze", bo przynajmniej się nie zacinały.

Ten konkretny test, z uwagi na wagę kulek 0.3g, miał dać podpowiedź czy mogą nadawać się do strzelań bardziej wymagających. Dla nas nie ma najmniejszego znaczenia, czy trafisz cel 50 kulką z serii. Ważne nie jest nawet to czy trafisz pierwszą. Decydujące znaczenie ma fakt czy trafisz każdą z kolei w ten sam punkt. Bo to świadczy o jakości i przydatności do użytku.

PostNapisane: 01 05 2013, 13:53 

misiaq napisał(a):

Nie wiem kto pozostałym, mnie płaci Bioval :twisted:

PostNapisane: 01 05 2013, 14:31 

Trzeba by jeszcze zrobic porównanie 595 z różnych paczek ;] bo wiem z doświadczenia jak potrafią latać różne paczki MB albo Guardera. Niby to samo a paczka sprzed roku- jak po sznurku. Paczka "aktualna"- sieje. Tyczy się to głównie 0,4g kulek ale w przypadku guarderów- również tych 0,2 i 0,25.

PostNapisane: 01 05 2013, 17:28 

Gugarin wytlumacze Ci to lopatologicznie, bo chyba cos nie jarzysz.
Zulu zrobil profesjonalne porownanie jednej renomowanej firmy kulek z nowym produktem, ktory okazal sie czymajacy standart
Wiec mozna powiedziec ze porownal mercedesa z lexusem, a Ty w tym momencie wypadasz ze swoimi zdaniem ze ten mercedes niczym nie rozni sie od Twojego powypadkowego malucha... Czujesz i co chodzi? Po prostu pewnych rzeczy sie nie porownuje, a po drugie stwierdzenie ze strzelanie na lepszych kulach jest zbedne to jest jakas kpina, zainwestuj sobie w jakies porzadne kule, np wlasnie 5.95 i zrob taki sam test, ustaw sobie kartke A4 w pewnej oeglosci i zobacz jakie masz skupienie na jednych kulach i na drugich... Pozdr

https://www.facebook.com/9thcirclestudio?fref=ts

Zapraszamy:)

PostNapisane: 01 05 2013, 17:36 

Już zainwestowałem co pisałem wcześniej i jestem z nich zadowolony, a test robiłem, robiłem i wyniki były no cóż, podobne, lekko na korzyść 5.95 i to mi całkowicie wystarczy. Więc proszę znowu nie hejtować, to co dla mnie z Chińskim AEGiem, Guarderami czy innymi kulkami dla mnie jest dobrym wynikiem, dla innych może być niedostatecznym. Każdy ma inne potrzeby i wymagania. Więc gdzie problem ? Być może dla ciebie wspomniane Guardey są jak kulki z odpustu dla mnie, ale w mojej kategorii są dostatecznie dobre, żeby ich używać, a różnicę widzę, ale nie aż taką ,żeby dyskwalifikować inne. Chociaż jak taki shitstorm poleciał, to zmienię chyba na te 5.95 z których jestem bardzo zadowolony. Nawet są tańsze :lol:

A co do stwierdzenia, czemu niby powiedziałem ,że nie warto mieć lepszych kulek ? Oczywiście, że warto. Poprostu specyfika techniczna mojej repliki jest jaka jest, i nawet najbardziej idealne kulki nie zmienią jej w jakiś znaczący sposób bez żadnych ingerencji. Ale przynajmniej się zgadzamy w tym że kulki Przema są zarąbiste.

Niestety nie jestem zbyt dobrym kompanem do dyskusji bo staram się postawić na swoim, ale podsumuję to może dość głupim i nie pasującym porównaniem, ale za to bardzo dosadnym; Co dla jednego jest podłogą, dla innego jest sufitem : :twisted:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona